Haber

13 Yıllık Dönem Sona Erdi: CHP’de Devir Teslim Yarın!

13 yıllık sürecin sona erdiği CHP’de hareketlilik devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu yapılan CHP kurultayında genel başkanlık seçimini kazanan Özgür Özel, yarın yapılacak törende görevi Kemal Kılıçdaroğlu’ndan devralacak.

Özgür Özel, Manisa’ya ilk ziyareti için geldiği İzmir’de coşkuyla karşılandı. Araca binmekte zorluk çeken Özel için memleketi Manisa’da karşılama töreni hazırlandı.

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen 38’inci Olağan Kurultay’da Genel Başkan seçilen Özgür Özel, yarın yapılacak dönem teslim töreniyle CHP’nin 8’inci Genel Başkanı olarak görevine başlayacak. 2010 yılında yapılan 33. Olağan Kurultay’da CHP Genel Başkanı seçilen ve 13 yıldır kesintisiz olarak bu görevi sürdüren Kemal Kılıçdaroğlu, yarın bu görevi Özgür Özel’e devredecek.

Özgür Özel’in başkanlığa gelmesiyle CHP’de yeni bir dönem başlayacak. Partinin 8. Genel Başkanı unvanını alan Özel’in ilk sınavı yerel seçimler olacak. Parti Meclisi (PM) ile ilk toplantısını 11 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirecek olan Özgür Özel, üyelerin görüşlerine başvurarak “A Takımı” olarak adlandırılan Merkezi Yönetim Kurulu’nu (MYK) oluşturacak.

Özgür Özel’in yeni Merkez Yönetim Kurulu’nun kapsamlı olacağı ve her alana atama yapacağı belirtildi. Yeni MYK’nın 13 Kasım Pazartesi günü yapılacak ilk toplantısına başkanlık edecek olan Özel, Salı günü genel lider olarak ilk kez küme toplantısında milletvekillerine hitap edecek.

Özel ilk il başkanları toplantısının 18-19 Kasım’da yapılması bekleniyor. Özgür Özel’in “değişim” açıklamalarında yer alan daha demokratik bir tüzük için önümüzdeki haftalarda “tüzük kurultayı” toplanması bekleniyor. Bu konuda eski yönetimin çalışmalarını da değerlendirecek olan Özel, yeni düzenlemeyle belediye başkanından milletvekiline kadar herkesin ön seçimle belirlenmesini sağlayacağını söylüyor.

38. Olağan Kurultay’da CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel, Manisa’ya ilk ziyareti için geldiği İzmir’de vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı. Arabasına güçlükle bindiği görülen Özgür Özel için memleketi Manisa’da karşılama töreni hazırlandığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu