Yaşam

14 gündür deprem bölgesinde yemek pişiren şef Mehmet Yalçınkaya, bölgedeki durumla ilgili açıklama yaptı.

Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremde 10 il ağır hasar görürken, önceki gün Hatay’da meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki deprem illerde hayatı daha da kötüleştirdi. Depremin ilk günlerinden itibaren MasterChef grubuyla depremzedeler için yemek pişiren şef Mehmet Yalçınkaya, sosyal medya hesabından bölgelerdeki durumla ilgili açıklamalarda bulundu.

6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki büyük deprem tam 10 ilde ağır hasara yol açtı.

Dünyanın dört bir yanından ve Türkiye’den gönüllüler yardım için deprem bölgelerine akın ederken, geçtiğimiz günlerde Hatay’da meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki deprem, söz konusu şiddetli sarsıntının henüz bitmediğini gösterdi.

Depremin ilk günlerinden itibaren hem enkaz çalışmaları hem de bölgedeki depremzedeler için gönüllüler toplanırken, Şef Mehmet Yalçınkaya da bunlardan biriydi.

MasterChef Türkiye ekibiyle tam 14 gündür deprem bölgelerinde mutfaklar kuran Mehmet Şef, depremzedeler için sıcak yemekler yapıyor.

Şu anda Hatay’da kurduğu mutfakta depremzedeler için yemek pişiren Mehmet Aşçı, önceki gün Hatay’daki depreme bizzat tanık oldu.

Sürekli deprem bölgesinden paylaşımlar yapan Mehmet Şef, ülke olarak içinde bulunduğumuz durumla ilgili açıklamalarda bulundu.

Instagram hesabından bir görsel paylaşarak takipçilerine ‘Rehavete kapılmayalım’ dedi. Mehmet Şef, deprem bölgelerinde yaşanan hiçbir şeyin uzaktan göründüğü gibi olmadığını da belirtti.

“Rehavete kapılmayalım. Tabii ki çalışmalar devam etmeli ama elimizden geldiğince devam edelim, depremler devam ediyor arkadaşlar!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu