Haber

92 yaşındaki depremzede: Çok deprem gördüm ama bunu ilk defa yaşıyorum

KAHRAMANMARAŞ’taki depremlerde hasar gören evinde mahsur kalan ve kurtarıldıktan sonra Aydın’a getirilen Musa Mehmet Dağ (92), “Bu yaşıma kadar çok deprem gördüm ama ilk defa başıma geliyor. Bunu yaşadım. 6 yakınımı kaybettim.”

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde 12 çocuğu ve 185 torunu olan Musa Mehmet Dağ’ın Tekir Mahallesi’ndeki evi de hasar gördü. Yaşlılığından dolayı yürümekte zorlanan Dağ, eşi Senem Dağ (76) ile evde mahsur kaldı. Çift, oğulları tarafından hayatta kaldı. Çift, depremin ardından Aydın’ın İncirliova ilçesinde pastane işleten damatları Durdu Kaşık’ın (52) yanına yerleşti.

Yaşına kadar ilk kez böyle bir deprem yaşadığını ifade eden Musa Mehmet Dağ, “Bu yaşıma kadar çok deprem gördüm ama ilk defa böyle bir deprem yaşıyorum. 6 evimi kaybettim. Akrabalar.Büyük bir gürültü ile sarsıldık.Evimiz çok büyük hasar gördü.Oğullarım beni evden çıkardı.Biz ondan kurtulduktan sonra çadırda yaşamaya başladık.Mahallemizin içinden geçen Yeşilgöz Nehri , depremle birlikte kurudu. Kuruyan nehirdeki balıklar bile ortada kaldı. Deprem sonrası içecek su bile bulamadık. Hava çok soğuktu. Çok zor günler geçirdik” dedi. , “Eşim deprem anında yürüyemediği için onu bırakıp gidemedim. Aradım ve yardım istedim. Gelip babayı battaniye yardımıyla evden çıkardılar. Yukarıdan beton parçaları düşüyordu. Allah korusun hiçbiri bize vurmadı. Çok korktuk. Aklıma geldikçe ellerim ayaklarım titriyor. Burada bile bazen bütün evin sallandığını düşünüyorum.” diye konuştu.

Depremin ardından kayınpederini ve kayınvalidesini evinde ağırlayan Durdu Kaşık, “Depremin olduğu gün bir yakınımızın telefonuyla uyandık. televizyondan feci bir görüntü ile karşılaştık.kahramanmaraş’ta akrabalarımızla görüştük.giremedikleri için sonradan kurdukları çadırlara yerleştiler.depremin 3.günü kahramanmaraş’a gidebildik.babamı da yanımıza aldıktan sonra kayınvalide ertesi gün ayrıldık yaşlı oldukları için 2 tane getirdik sadece akrabalarımızın çoğu orada kaldı kayınpederim aslında 98 yaşında nüfus 6 yıl Geç kaldılar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu