Haber

ABD Başkanı Joe Biden, CIA Direktörü William Burns’ü kabine üyeliğine atadı

YENİ ABD Lideri Joe Biden, Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William (Bill) Burns’ü kabine üyeliğine atadı.

Biden yaptığı yazılı açıklamada, “Burns’ü kabinem üyesi olarak görev yapmaya davet ettiğimi duyurmaktan memnuniyet duyuyorum” dedi. söz konusu.

Burns’ün Amerikan istihbaratına katkılarından bahseden ve çalışmalarını öven Biden, şunları söyledi:

“Onun liderliğinde CIA, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik acımasız saldırganlığından Çin ile rekabeti sorumlu bir şekilde yönetmeye ve gelişen teknolojilerin sunduğu risk ve fırsatları ele almaya kadar ülkemizin en değerli ulusal güvenlik sorunlarına gerçek ve ilgili, uzun vadeli bir yaklaşım benimsiyor.”

Burns ayrıca, Biden’ın açıklamasının CIA’nın ulusal güvenliğe yaptığı katkıları takdir ettiğini gösterdiğini ve teşkilatın çalışmalarına olan güvenini yansıttığını da belirtti.

Burns, “İstihbarat görevlilerimizin muazzam çalışmalarını temsil eden bu göreve hizmet etmekten onur duyuyorum. Ulusal İstihbarat Direktörü Avril Haines liderliğindeki inanılmaz istihbarat topluluğu meslektaşlarımızın yanında hizmet vermek de bir onurdur” dedi. sözlerini kullandı.

Başkan Biden’ın Burns’ü kabineye koyma kararı sembolik de olsa CIA Direktörünün yönetimdeki rolünün değerine işaret ediyor.

Eski ABD Başkanı Donald Trump da Milli İstihbarat Direktörü ve CIA Başkanı’nı kabine üyesi yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu