Haber

“Akşener sustu” söylemlerine bir diğer yorum da AK Partili Numan Kurtulmuş’tan: “Ben demiştim” havasında olabilir.

AK Parti Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın sorularını yanıtladı. Seçimle ilgili önemli mesajlar veren Kurtulmuş, “Seçmenin tercihine saygı duyuyoruz. Birinci turun açık ara kazananı Erdoğan. AK Parti, CHP’yi geride bıraktı. Sonuçta 50+1’in cumhurbaşkanı seçilmesi gerekiyor. İkinci adımda ise Cumhurbaşkanımız oylarını artırarak cumhurbaşkanı seçilecek.” söz konusu.

“İLHAM ALDILAR”

özgür; 14 Mayıs oy Gecenin ardından 3 gün sessiz kalan ve Kılıçdaroğlu’na özel bir destek açıklaması yapmayan İYİ Parti lideri Meral Akşener’e de atıfta bulundu. Bu konuda yorum yapmak istemediğini belirten Kurtulmuş, “Bu konuyu gerçekten konuşmak istemiyorum. Sonuçta bir partinin genel başkanı. Halk ‘Ben Tayyip Erdoğan’ı bırakmıyorum’ dedi. seçim sonrası Akşener şimdi ‘demedim mi’ havasında olabilir. ifadelerini kullandı.

“İNSAN YAPTILAR”

Kurtulmuş, açıklamalarına şöyle devam etti: “Deprem mağdurlarına yönelik tavır iğrençtir. İnsanların evleri, geçmişleri yıkılmış, bütün Türkiye seferber olmuştur. Bu bağnaz bir zihniyettir. Kendilerine oy vermeyene makarna kafa dediler. insanlarla dalga geçtiler, CHP seçmeninin tamamını oluşturmuyorlar, düşünmeyenleri aşağıladılar.

“CUMHURBAŞKANIMIZ DAHA FAZLA OY İLE SEÇİLECEK”

Bundan sonra daha pratik bir strateji oluşturmaya çalışıyoruz. AK Parti’nin masasında olmayan hiçbir şey milletin gündeminde değildir. Sosyal medya üzerinden yaratılan bir gençlik algısı var. Z grubu nedir bilmiyorum… Türkiye’de gençleri harfe göre tanımlamayın dedik. AK Parti’nin gençlerle bir derdi yok. Hedef 50+1 ama daha çok oyla cumhurbaşkanımız seçilecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu