Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Şehir Turları Büyük İlgi Görüyor

Ankara Büyükşehir BelediyesiHem şehrin tanıtımına katkı sağlamak, hem de yerel esnafın ekonomisini canlandırmak amacıyla çevre ilçelerde düzenlenen etkinlikler. Ankara “Şehir Turları” yoğun ilgi görmeye devam ediyor. 2021-2023 yılları arasında toplam 66 bin vatandaşımızın Başkent’i ziyaret ettiği gezilere katılmak isteyenler, bireysel başvurularını Capital 153 Çağrı Merkezi üzerinden, grup başvurularını ise ABB Hizmet Binası’ndan dilekçe ile yapabilecekler.

AnkaraBüyükşehir Belediyesi, şehrin tanıtımına katkı sağlamak ve yerel esnafın ekonomisini canlandırmak amacıyla çevre ilçelere ücretsiz şehir turları düzenliyor.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen hizmette, AnkaraAnkara Şehir Gezileri’nde Ankara’da yaşayan ve Ankara dışından gelen yerli ve yabancı misafirlerin yanı sıra depremzedeler, görme ve işitme engelli vatandaşlar da buluşuyor.

2021-2023 YILINDA BAŞKENTİ TOPLAM 66 BİN VATANDAŞ ZİYARET ETTİ

Ankara merkez olmak üzere Nallıhan, Bala, Kalecik, Kahramankazan, Beypazarı, PolatlıÇubuk, Ayaş, Çamlıdere, Şereflikoçhisar, Kızılcahamam, Haymana, Cihan, Güdül ve Elmadağ ilçelerinde düzenlenen Kent Gezilerine 2021’de 10 bin, 2022’de 25 bin ve 2023’te 31 bin olmak üzere toplam 66 bin vatandaş katıldı.

Ücretsiz olan ve ziyaretçilere unutulmaz deneyimler sunan şehir gezilerinde vatandaşlar 2023 yılında Beypazarı, Çamlıdere, Kızılcahamam, Nallıhan ve Polatlı gezilerine yoğun ilgi gösterdi.

Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla Anıtkabir, 1. ve 2. Meclis, Etnografya Müzesi ve restorasyon çalışmaları devam eden Roma Tiyatrosu’na da düzenli olarak turlar düzenleniyor. Başkentimizin tarihini, kültürünü ve doğasını daha yakından tanıma fırsatı sunan gezilere katılmak isteyenler, bireysel başvurularını Başkent 153 Çağrı Merkezi üzerinden, grup başvurularını ise ABB Hizmet Binası’ndan dilekçe ile yapabilecekler.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu