Haber

Antalya’da yaşlı kadının evini su bastı

Hatay’daki depremde evi yıkıldıktan sonra Antalya’da kızının yanına gelen 75 yaşındaki yüzde 90 engelli yaşlı kadın, kızının bodrum katındaki evini su basması sonucu komşularının yardımıyla kurtarıldı. Tüm eşyaların sular altında kaldığını, kendisinin ve kızının artık kalacak yeri kalmadığını belirten yaşlı kadın, “Orada her şey mahvoldu, kızımın yanına geldim, ev sular altında kaldı. Hiçbir şeyimiz kalmadı. Biz Ne yapacağımı bilmiyorum. Hiçbir eşya kullanılamaz durumda. Zar zor canımızı kurtardık.” söz konusu.

Antalya’da dün gece başlayan ve etkisini aralıksız sürdüren yağmur, kentte çok sayıda vatandaşın evini sular altında bıraktı. Özellikle müstakil evlerin ve apartmanların zemin ve bodrum katlarında yaşayanların evleri yağmur sularıyla doldu. Vatandaşlar eşyalarını kurtaramazken canlarını kurtarmak için üst kattaki komşulara sığındı.

Kızının yanına geldi ve evi sular altında kaldı.

Bu vatandaşlardan biri de Kepez ilçesi Gazi Mahallesi 6545 Sokak’taki 4 katlı apartmanın bodrum katında yaşayan yüzde 90 engelli 75 yaşındaki Şengül Cankılınç, kızı Zeynep Cankılınç’ın (51) yanına geldi. Hatay’daki depremde evi yıkılmıştı ve kalacak yeri yoktu. Gece saatlerinde evi sular altında kalan Cankılınç ailesi, apartman sakinlerinden yardım istedi. Komşular yaşlı kadını üst kata çıkarırken, Zeynep Cankılınç, çocukları ve torunu da peşinden dışarı çıktı. Evleri kullanılamaz hale gelen ve tüm eşyaları sular altında kalan Cankılınç ailesi, süresiz olarak komşularının yanına sığındı.

“Hayatımızı zar zor kurtardık”

Sel sırasında canlarını zor kurtardıklarını belirten Şengül Cankılınç, “Hatay’dan geldim. Depremden geldim. Orada her şey yıkıldı, kızımın yanına geldim, ev sular altında kaldı. Hiçbir şeyimiz kalmadı. Biz Ne yapacağımı bilmiyorum. Hiçbir eşya kullanılamaz durumda. Zar zor canımızı kurtardık.” ” söz konusu.

“Depremden kurtuldu ama burada sele kapıldı”

Yaşlı kadının kızı Zeynep Cankılınç ise şunları söyledi:

“Gece 03.30 sıralarında önce pencereden sonra kapıdan su girdi. Komşular annemi üst kata çıkardı, ben de arkadaşlarından komşulara koştum. Annem depremzedeydi, ona bakması için buraya getirdim. . Depremden sağ kurtuldu ama burada sele kapıldı. Artık ona nasıl bakacağımı bilmiyorum. Durumumuz belli, herkes “Eşyalarımız sular altında kaldı, kalacak yerimiz yok.” – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu