Haber

Burdur’da 10 Kasım töreni

Burdur’da, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84’üncü yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Burdur’daki birinci merasim Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı. Törende Vali Ali Arslantaş, Garnizon Komutanı Albay Yavuz Çankaya, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve diğer kurum ve kuruluşlar tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla birlikte bayraklar yarıya indirildi, 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Anma programı daha sonra Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi Salonu’nda devam etti. Buradaki merasimde hürmet duruşunda bulunulmasının akabinde İstiklal Marşı okundu. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi tarafından hazırlanan ‘Atatürk’ün Yapay Zeka ile Renklendirilmiş Fotoğrafları’ sunumunun akabinde vilayet genelinde düzenlenen şiir ve kompozisyon müsabakasında birinci olan öğrenciler yapıtlarını okudu.

Daha sonra 10 Kasım münasebetiyle vilayet genelinde birinci ve orta dereceli okullar ortasında düzenlenen fotoğraf, şiir, kompozisyon ve atletizm yarışlarında dereceye giren öğrencilere mükafatları verildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Atatürk Oratoryosunun sahnelenmesinden sonra Atatürk fotoğrafları standı protokol üyeleri tarafından gezildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu