Haber

Çin’de Ekinlerin Olgunlaşma Dönemi Başladı

Doğu Çin’in Jiangsu eyaletindeki Kunshan şehrinin Bacheng kasabasında bir tarlada çalışan çiftçiler, 6 Haziran 2023. (Fotoğraf: Wang Xuzhong/Xinhua)

PEKİN, 7 Haziran (Xinhua) — Çin’in ay takvimindeki 24 güneş döngüsünün dokuzuncusu olan “Mangzhong” döneminin başlangıcı bu yıl 6 Haziran’a denk geliyor. Ekinlerin olgunlaşmasını simgeleyen dönem, çiftçiler için hummalı bir çalışma anlamına da geliyor.

Hava fotoğrafı, Çin’in doğusundaki Jiangsu eyaletinin Huai’an kentine bağlı Dongchen köyünde bir tarlada çalışan çiftçileri gösteriyor, 6 Haziran 2023. (Fotoğraf: Chen Kai/Xinhua)
Çin’in güneybatısındaki Guizhou eyaletinin Danzhai ilçesinde çeltik tarlasında çalışan çiftçiler, 6 Haziran 2023. (Fotoğraf: Huang Xiaohai/Xinhua)
Hava fotoğrafı, Çin’in doğusundaki Jiangsu eyaleti, Xinghua şehrinin Wangguan köyünde çeltik tarlasında çalışan çiftçileri gösteriyor, 6 Haziran 2023. (Fotoğraf: Zhou Shegen/Xinhua)
Çin’in güneybatısındaki Guizhou eyaletinin Anshun kentine bağlı Jiulongtun köyünde çeltik tarlasında çalışan çiftçiler, 6 Haziran 2023. (Fotoğraf: Chen Xi/Xinhua)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu