Haber

Cnn: ABD’de Yaşanan Kimyasal Yüklü Tren Kazasının Ardından Bölgedeki Sağlık Sorunlarının Takibi İçin Klinik Açılacak

3 Şubat’ta ABD’nin Ohio eyaletine bağlı Doğu Filistin kasabasının eteklerinde raydan çıkan trenin enkazı, 14 Şubat 2023, demiryolunun yanında yığılmış görünüyor. (Fotoğraf: Phil Zhang/Xinhua)

WASHINGTON, 22 Şubat (Xinhua) — CNN’de yer alan bir habere göre, Salı günü ABD’nin Ohio eyaletinde bir sağlık kliniği açılacak. Bu klinik, 3 Şubat’ta bir yük treninin raydan çıkmasından sızan zehirli kimyasal vinil klorür ile bağlantılı olabilecek semptomlardan endişe duyan sakinlere hizmet verecek.

Doğu Filistin’in Ohio kasabası sakinleri, Salı günü yayınlanan haberlere göre, tren kazasının ardından yayılan zehirli siyah dumanların iki haftadan uzun bir süre içinde kızarıklık, mide bulantısı ve nefes almada güçlük gibi artan sayıda rahatsızlığa neden olduğunu söyledi. Kaza nedeniyle toprağın kirlenmesi nedeniyle çevre sakinlerinin endişelerinin arttığı da haberde vurgulandı.

Rapora göre ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri ve ABD Sağlık Bakanlığı’ndan sağlık ekipleri de Vali Mike DeWine’ın talebi üzerine bu hafta Ohio’ya gelecek ve yaklaşık 5.000 kişilik toplulukta hangi tehlikelerin devam edebileceğini değerlendirmeye yardımcı olacak. söz konusu.

ABD Çevre Koruma Dairesi’nin tahliye bölgesinde yaşayanlar için iç mekan hava tarama hizmetleri sunduğu belirtilen raporda, “Tren enkazından uzun vadeli sağlık sorunlarının çıkıp çıkmayacağı belli değil” denildi. söylendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu