Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Milletimize hizmet etmeye hazırız”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da düzenlenen AK Parti Aday Tanıtma Toplantısı’nda Nevşehir’in de aralarında bulunduğu 48 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Aday Tanıtım Toplantısına katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, 7 Ocak’ta İstanbul’daki 26 büyükşehir ve il belediye başkan adayının ismini kamuoyuyla paylaştıklarını hatırlatarak, “Bugün geri kalan büyükşehir ve il belediye başkan adaylarını açıklıyoruz. Adaylarımızı şimdiden tebrik ediyor, seçim kampanyalarında ve sonrasında şehirlerimize yapacakları hizmetlerde başarılar diliyorum. Böylelikle Cumhur İttifakı’ndaki ortağımız MHP’nin adaylarını destekleyeceğimiz 7 il dışındaki tüm büyükşehir ve il belediye başkan adaylarımızı açıklıyoruz. Önümüzdeki Cumartesi gününden itibaren İstanbul’dan başlayarak ilçe adaylarımızı da tanıtacağız. Bazı illere bizzat giderek, bazı illere de başkan yardımcılarımızı göndererek ilçe adaylarımızın tanıtımlarını kısa sürede tamamlayacağız” dedi.

 

Niyetimiz, adaylarla ilgili tüm hazırlıkları 20 Şubat’tan önce tamamlayıp, tüm zamanımızı ve enerjimizi seçim kampanyamıza yoğunlaştırmaktır.”

Hedeflerinin AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın kontrolündeki belediyeleri ezici üstünlükle kazanmak, muhalefetin kontrolündeki şehirleri ise gerçek belediyecilikle tanıştırmak olduğunu belirten Erdoğan, şöyle konuştu: Milletimizin her adımında yanında olacak, kendini tüm kalbiyle, aklıyla şehirlerine adayacak belediye başkanlarıyla seçimlere katılacağız.” Hazırlanıyoruz. İnşallah 30 Ocak’ta seçim beyannamemizi milletimize sunacağız. Bilindiği gibi seçim takvimine göre aday listelerinin en geç 20 Şubat’a kadar seçim kurullarına teslim edilmesi gerekiyor. “Niyetimiz 20 Şubat’tan önce adaylarla ilgili tüm hazırlıkları tamamlayıp, tüm zamanımızı ve gücümüzü seçim kampanyamıza yoğunlaştırmaktır” dedi.

“Biz hiçbir zaman kendi şehirlerine ve orada yaşayan insanlara hiçbir şey vermedikleri halde çeşitli kavramların, değerlerin, sembollerin ve ideolojik körlüğün arkasına saklanarak koltuklarını koruyanlardan olmadık ve olmayacağız.”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Tam 30 yıl önce 1994 yılında İstanbul’da başladığımız halkımıza belediyeler aracılığıyla hizmet yolculuğumuzu, Türk Yüzyılına adım attığımız 2024 yılında tamamlamak istiyoruz. Buna hazır mıyız? Belediyelerdeki başarılarıyla iktidara gelen bir parti olarak olgunluğumuzu ilk kanıtladığımız yeri güçlü tutmak zorundayız. Çalışma ve hizmet politikamızla, büyükşehir, il, ilçe ve beldemiz dahil, ülkemizin her belediyesini Türk Asrına yakışan seviyelere getirmenin peşindeyiz. Görevimizin her anında sandıkta bize verilen her oyun yükünü hissederek, sevgiyle, azim ve kararlılıkla çalışacak, üretecek ve farkımızı ortaya koyacağız. “Biz hiçbir zaman kendi şehirlerine ve orada yaşayan insanlara hiçbir şey vermedikleri halde çeşitli kavramların, değerlerin, sembollerin ve ideolojik körlüğün arkasına saklanarak mevzilerini koruyanlardan olmadık ve olmayacağız.”

“Belediye başkanının hizmetçisi olmak yerine kendi şehrine hakim olmayı arzulayanlar varsa AK Parti onlar için doğru adres değil.”

Erdoğan, yüreklerindeki sevgiyle, akıllarındaki projelerle, esirgemediklerini söyledikleri emeklerle, alınlarındaki terlerle Türk milletinin gönlüne girenlerden olduklarını belirterek, “Kim yaparsa yapsın. Belediye başkanı, milletvekili, örgüt yöneticiliği gibi siyasetle ulaşılan pozisyonlara bu perspektifle bakmayın, AK Parti onun için gerçek bir kapı değildir. Belediye başkanlığı aracılığıyla hizmetkar olan AK Parti onlar için gerçek adres değildir.Kentinin kaygılarını dert etmeden, ülkesinin hedefleri ile bütünleşmeden, değerlerle donatılmadan gözü sandıkta olan biri varsa AK Parti onun için doğru kanal değil. “Tıpkı Tapduk Emre’nin kapısından eğri tahtayı bile sokmayan Yunus Emre gibi AK Parti de en ufak bir hata yapanın ya da yanlış yapanın yeri değildir.” Milletimize karşı en ufak bir çarpıklık söz konusu değil” dedi.

 

“31 Mart’ta yeniden şehirlerimize katkı sağlamayı, milletimize hizmet etmeyi arzuluyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kuruluş aşamasında kendisine “Erdemli Hareket” adını vermiş bir ekip oldukları gerekçesiyle başka hiçbir siyaset anlayışını tasvip edemeyeceklerine dikkat çekerek, “Biz asla böyle bir yola giremeyiz. Çok şükür. Biz bugüne kadar milletimizin karşısına hep bu şekilde çıktık. 30 yıldır belediyelerde bu şekilde, 21 yıldır da devlette bu şekilde çalıştık. Ülkemizi bu günlere bu şekilde getirdik. Geçtiğimiz mayıs ayında Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri’nde Cumhur İttifakı’ndaki ortaklarımızla birlikte, İnşallah 31 Mart’ta Türkiye Yüzyılının ilk yerel yönetim seçimlerinde belediyeleri yeniden bu şekilde yönetme sorumluluğunu üstleneceğiz. Şairin dili; Bu meydan asker meydanıdır. Saf ve saf gelsin. Bu bir hizmet kervanıdır. Söz söyleyen gelsin. İşin özünde sevgi olsun. Elbiseleriniz emek koksun. Kamu hizmeti atlasında sağlam bir izi olanlar gelsin. Eli yok olur, Hak yaya olur. Göz arpacık olur, ne eksikse yolculuk ağrısı olan gelsin. Ordunun sesi, kamu hizmet atlasında yer alan, gerçek yay ve ok olan ekip olarak 31 Mart’ta da bir kez daha şehirlerimiz için çalışmaya, milletimize hizmet etmeye talibiz.”

Erdoğan, konuşmasının ardından partisinin il belediye başkan adaylarını tek tek açıklarken, AK Parti tarafından Nevşehir Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Savran’la birlikte AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Süleyman Özgün, Emre Çalışkan, İl Başkan Yardımcısı Ergün Elmacı, Kadın Kolları Başkanı Elife Çelebi ve Gençlik Kolları Başkanı Haluk Köybaşı’nı sahneye davet ederek partilileri selamladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu