Haber

Doğru Parti’de Eşbaşkanlık Sistemi Getirildi

Tüzük değişikliğiyle eşbaşkanlık sistemine getirilen Doğru Parti’nin olağanüstü kurultayında, eşbaşkanlığa mevcut Genel Başkan Rifat Serdaroğlu ve Arda Ateş seçildi.

Parti genel merkezinde yapılan kurultayda oylama öncesinde konuşan Serdaroğlu, partinin kuruluşu hakkında bilgi vererek örgütlenmesini tam olarak tamamlamadıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini eleştiren Serdaroğlu, 6’lı masa çalışmasıyla ilgili şunları söyledi: “‘Yapma’ dedik. Kemal Kılıçdaroğlu’na defalarca söyledik. ‘Yapamazsınız, siz onun kurduğu bir partisiniz. Atatürk ve siz yanlış yapıyorsunuz.’ dedik.” İfadelerini kullandı.

Serdaroğlu, eşbaşkanlık modeline geçtiklerini belirterek, “İlk kez merkezde siyaset yapan Doğru Parti de böyle bir yöntem kullanıyor.” söz konusu.

Yeni anayasa çalışmalarına değinen Serdaroğlu, şunları söyledi:

“Eğitim dili olarak Türkçenin yanına Kürtçe ve Arapçayı da koymaya kalkarlarsa inanın bu ülkenin çocukları birbirleriyle anlaşamayacak, konuşamayacak, konuşamayacak. Evlenirlerse 20 yıl sonra iş yapamayacaklar. Biz buna direneceğiz. Meclis’e getirdikleri gün Türkiye’deki tüm Doğru Parti örgütlerimiz direnecek.” “Sonsuza kadar etkili eylemlere devam edeceğiz. Anayasadaki meşru hakkımız olan direnme hakkımızı nasıl kullanabileceğimizi görecekler. Türkiye gerçek muhalefetin ne olduğunu görecek.”

Kurultayın ardından yapılan oylamada ise mevcut Genel Başkan Rıfat Serdaroğlu ile partinin İstanbul İl Lideri Arda Ateş eş genel başkanlığa seçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu