Haber

Dursun Özbek kimdir? Dursun Özbek nereli, ne iş yapıyor, kaç yaşında? Dursun Özbek’in hayatı ve biyografisi nedir?

Dursun Özbek Kim o sorusunun cevabı ise merak edilen bahislerin ortasında. Katıldığı programlarda çarpıcı yorumları ve tespitleriyle dikkat çeken Dursun Özbek hakkında araştırmalar yapılıyor. Dursun Özbek kimdir? Dursun Özbek kaç yaşında, nereli? Dursun Özbek’in hayatı ve biyografisi nedir? Detaylar burada…

DURSUN ÖZBEK KİMDİR?

Doğum: 25 Mart 1949

(73 yaşında),

Şebinkarahisar

Dursun Aydın Özbek (d. 25 Mart 1949, Şebinkarahisar), Galatasaray SK’nın 36. lideri Türk iş adamı. Galatasaray Lisesi ve İTÜ Makine Mühendisliği mezunudur. 1974 yılından beri otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Özbek, 1988 yılından itibaren Nippon ve Point Otel zincirleri ile İstanbul ve Ankara’da, Kimeros ve Mabiche otelleri ile Antalya’da turizm bölümünde hem yatırımcı hem de işletmeci olarak faaliyet göstermektedir. O evli ve iki çocuğu var.

Galatasaray SK Yönetimi

2011 yılında Ünal Aysal’ın yönetiminde bulunan Özbek, daha sonra o yıl kulüp aidatlarını unuttuğu için yönetim kurulu listesinden çıkarıldı. 2014 yılında Duygun Yarsuvat başkanlığında Galatasaray SK Yönetim Kurulu’na seçildi ve başkan yardımcısı oldu. 23 Mayıs 2015 Galatasaray’da yapılan SporKulübün Olağan Seçim Genel Kurul Toplantısı sonucunda 2800 oyla Galatasaray’ın 36. Lideri oldu.

Kulüpler Birliği Vakfı’nın 11 Ağustos 2017 tarihli toplantısında Kulüpler Birliği Başkanlığı’na seçildi.

20 Ocak 2018 tarihinde yapılan Olağanüstü Seçim Genel Kurulu’nda Galatasaray Spor Kulübü, rakibi Mustafa Cengiz’e yenildi. Galatasaray Başkanlığı ve Kulüpler Birliği Başkanlığından istifa etti.

Yine aday olan Özbek, 26 Mayıs 2018’de yapılan Galatasaray 101’inci Olağan Genel Kurulu’nda 1361 oy alarak seçimi ikinci sırada tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu