Ekonomi

Edirne’de Ciğer Tavada Tavan Fiyat Uygulaması

Edirne’ye gelenlerin tadına bakmadan kentten ayrılmadığı tava ciğerin eşsiz lezzetine 180 lira tavan fiyat uygulandı. Kentte çok sayıda esnaf, “Hem işletmeyi hem de vatandaşı düşünerek daha az gelirle yola devam etmeliyiz” diyerek tava ciğerini tarifenin 140 lira altına satma kararı aldı.

Edirne’de gastronomi turizminin ana ürünlerinden biri olan coğrafi işaretli Edirne’nin meşhur ciğer tavası da tavan fiyata getirildi. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın aldığı karara göre kentte ciğer porsiyon fiyatı en fazla 180 TL olacak. Uygulamanın hayata geçmesiyle birlikte bazı ciğer üreticileri 180 liradan satış yapmaya başladı. Kentteki birçok ciğer üreticisi tavan fiyatı uygulamayarak tarifenin 140 lira altından satma kararı aldı.

“Kazancımızı düşük tutarak vatandaşlarımızı korumak zorundayız”

Ciğer esnafı Uğurcan İmrak, “İşi düşünürken vatandaşı düşünmek lazım. Ciğerin başkenti Edirne’de herkes ciğer yemeli.

Bir diğer ciğerci Kemal İmrak, “Kazancımızı biraz daha düşük tutarak vatandaşlarımızı korumamız lazım. Şu anda tarife 180 lira olsa da esnafımın çoğu 140 liradan satıyor, son sefere kadar da böyle olacak. Ciğere 180 lira tarife vermekle bir şey kazanacağımızı düşünmüyorum. Zam duyunca bu sefer sakatat ciğerleri de yükseltecek.” – EDİRNE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu