Teknoloji

Genç KOMEK’liler TEKNOFEST Finalinde Yarışacak

Konya Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları kapsamında hizmet veren Genç KOMEK, altıncısı düzenlenecek dünyanın en büyük teknoloji festivali 2023 TEKNOFEST’te elektronik ve yazılım alanında geliştirdikleri projelerle Konya’yı temsil etmeye hazırlanıyor. bu yıl.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Kursları (KOMEK) kapsamında hizmet veren Genç KOMEK, 2023 TEKNOFEST’te Konya’yı temsil edecek.

Algoritma, Kodlama, Temel Arduino ve Orta Seviye Arduino dalları ile her yaştan çocuğa teknoloji alanında eğitim veren Genç KOMEK, Konya sınırlarını aşarak adından söz ettirmeye devam ediyor. Akabe KOMEK merkezinde elektronik ve yazılım eğitimi alan genç KOMEK öğrencileri, “Ear to Ear” ve “Hackiwatt” projelerinde başarılı olarak dünyanın altıncı büyük teknoloji festivali olan TEKNOFEST’te finalist oldular. bu yıl.

Akıllı Ulaşım Yarışması İlkokul-Ortaokul Kategorisi ve Turizm Teknolojileri Lise Kategorisinde finale kalan öğrenciler jüri karşısına çıktı. Akıllı Ulaşım Yarışmasında trafikte ulaşım sorununu çözecek, araçların hız ve güvenliğini artıracak “Kulaktan Kulağa” projesi ve “Akıllı Ulaşım Yarışması”nı tanıtmayı amaçlayan “Kulaktan Kulağa” projesi Turizm Teknolojileri Yarışması’nda Klasik Türk Tiyatrosu’nda gölge oyunu kültürüyle ortaya çıkan Hacivat Karagöz karakteri. heyet tarafından geçer not aldı.

Genç KOMEK kurslarında sensör geliştirme ve birçok elektronik devre elemanının kullanımını öğrenen öğrenciler; 27 Nisan – 1 Mayıs tarihleri ​​arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek teknoloji festivalinde hazırladıkları projelerle dereceye girmeye çalışacaklar.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-pursaklar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu