Haber

Herkesin umudunu kestiği Almina ‘yeniden’ doğdu

KONYA’da mart ayında geçirdiği trafik kazasının ardından 7 ay boyunca yatağa bağımlı yaşanan Almina Aydemir (21), kendisini bir an olsun yalnız bırakmayan annesi Nezahat Kelleci ile yeniden adım atmaya başladı, Aydemir, 21’inci yaş gününü de hastanede kutladı. Anne Kelleci, “Altını bezledik, şırıngayla besledik. Yeniden doğdu, ikinci hayatı, ikinci şansı. Ölüp ölüp dirildik. İlk uyandırmaya gittiğimizde elini tuttum ve baş parmağıyla elimi okşadı ve elimi sıktı. Daha sonra yoğun bakıma geçtik. O beni ben onu görünce umut verdik birbirimize” dedi.

Konya’da, Selçuk Üniversitesi Maliye Bölümü’nde tahsil gören Almina Aydemir, 22 Mart’ta 4 arkadaşıyla otomobille gezerken geçirdiği trafik kazasında ağır yaralandı. Aydemir, Necmettin Erbakan Üniversite Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada geçirdiği 6 saatlik ameliyat sonrası Almina Aydemir, 70 gün ağır bakımda kaldı. Akabinde 1 Haziran’da Konya Numune Hastanesi Palyatif Servisi’ne sevk edilen Almina, burada da teneffüs aygıtına bağlı tedavi gördü. Almina 7 ay bağlı yaşadığı yatağa Ekim ayında veda etti. Zahmetle fizyoterapi sayesinde yeniden ayağa kalkan Almina’yı annesi Nezahat Kelleci bir an olsun yalnız bırakmadı.

Konya Numune Hastanesi Palyatif servisinde çalışan doktor ve hemşireler diğer hastalarla birlikte Almina Aydemir’e doğum günü sürprizi hazırladı.’KIZIM YENİDEN DOĞDU’Her vakit güçlü kaldığını söyleyen Nezahat Kelleci, şöyle konuştu:

“Allah’ım dualarımızı kabul etti. Yavrumu bana bağışladı. Onu da gençliğine bağışladı. Ümidimizi hiçbir vakit kesmedik. 8 ay boyunca o kadar çok şey yaşadık ki. Benim kızım 20 yaşında yine doğmuş üzere oldu. Altını bezledik, şırıngayla besledik. Tekrar doğdu, ikinci hayatı, ikinci talihi. Ölüp ölüp dirildik. Birinci uyandırmaya gittiğimizde elini tuttum ve baş parmağıyla elimi gıdıkladı ve elini sıktı. Daha sonra ağır bakıma geçtik. O beni ben onu görünce umut verdik birbirimize. Umudumu kesmedim. Hissediyordum. O yüzden daima sevinçliydim. Almina, 16 Kasım’da 21 yaşına girdi fakat gerçek doğumu ayağa kalktığı gün olacak. Bundan sonra ise gerçek doğum günün ise ayağa kalktığı gün kutlayacağız. Yeni hayat, yeni umutlar, sıhhatine kavuşacak olması ve yürüyecek olması çok hoş bir his. Yavrum ayaklanacak yürüyecek ve konutumuza gideceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu