Haber

Kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “halletmek lazım” dediği zincir marketlerdeki fahiş fiyatlar masaya yatırılacak

Kasım ayının son Kabine toplantısı, bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek.

ERDOĞAN SİNYALİ VERMİŞTİ

Saat 15.00 üzere başlaması beklenen toplantının ana gündem hususu fırsatçılar olacak. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde bahis hakkındaki görüşleri sorulan Erdoğan, yapılan arka arda artırımlara ait “Para cezası demek ki bunları ıslah etmiyor. Para cezasının dışında atılacak adımları da ilk Kabine toplantımızda masaya yatırırız ve bunların üzerine ayrıca gideriz. Bütün mesele yaptırımın çok daha ağır olması. Bu bunlara ürkütücü gelebilir, halletmek lazım.” demişti. Bugün de Kabine, fahiş fiyat uygulaması yapan büyük marketler başta olmak üzere tüm ticaret hayatında değerli yaptırımları görüşecek.

SÖZLEŞMELİYE TAKIM GÖRÜŞÜLECEK

Kabine toplantısında ele alınacak bir başka değerli husus da kontratlı çalışana takım beklentisi olacak. Takım ile ilgili dikkatleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çeviren açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den gelmişti. Bakan Alım açıklamasında, “Kamudaki tüm sözleşmeli personeli kapsayan düzenleme pazartesi günü Kabine Toplantısı’nda ele alınacak” tabirlerinde bulundu.

EYT’DE SON DURUM DEĞERLENDİRİLECEK

Milyonların beklediği EYT düzenlemesinin son hali de Kabine’nin gündeminde olacak. EYT’nin kimleri kapsayacağı, borçlanma ve yaş kriterlerine ilişkin gerçekleştirilen çalışmalarda gelinen durum Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu