Haber

Kandil’in kendisini desteklediği iddialarına Kılıçdaroğlu’ndan yanıt: ‘Karşı tarafı destekliyorum’ demektir

Millet İttifakı Başkan adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam konuk olduğu canlı yayında değerli değerlendirmelerde bulundu.

“GERÇEKTEN ‘RAKİMİ DESTEKLİYORUM’ DİYORUM”

PKK yönetim kadrosunun kendisine destek mesajı gönderdiği iddialarına değinen Kılıçdaroğlu, “Kandil’den Millet İttifakı’na destek açıklaması kime yarar? Bizi mi destekliyorlar, yoksa bizi mi destekliyorlar? Sebep var, sebep var. Seni desteklediğimi söylüyorsa aslında karşı tarafı desteklediği anlamına gelir.” söz konusu.

“Vatansever onlar mı, ben miyim?”

Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamalarına şöyle devam etti: “Terör örgütünün adını neden anmıyorsunuz?’ MSB’nin, TSK’nın internet sitesinde Açın diyorlar, bölücü terör örgütü tabirini kullanıyorlar, kendi çocuklarını paralı askere gönderdiler, ben göndermedim, şimdi onlar mı vatansever, ben mi 34 askerimiz şehit oldu. Suriye’de Putin’in kapısında soluğu aldılar, sizin orada ne işiniz var, ben eşbaşkanım, dedi. İşte başkan, ne yapıyorsun! Daha düne kadar hakaret ettikleri adamların kapısına gidip para dilendiler. Türkiye’yi dilenci yapmaya kimin hakkı var?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu