Haber

Konya esnafı Sebiarus törenlerine hazır

Konya Lokantalar ve Esnaf Odası Başkanı Ali Osman Karamercan, bu yıl “Dostluk Vakti” temasıyla gerçekleştirilecek olan Mevlana’yı Uluslararası Anma Törenlerinin 749. Yıldönümü için kent esnafının hazırlıklarını tamamladığını bildirdi. .

Karamercan yaptığı yazılı açıklamada, her yıl olduğu gibi 7-17 Aralık tarihlerinde düzenlenecek etkinliklerde Konya’nın hem Türkiye’den hem de yurt dışından çok sayıda konuğu ağırlamasını beklediklerini belirtti.

Etkinliklere katılmak için kente gelen turistlerin keyifli vakit geçirmelerini sağlamak için tüm kurum ve kuruluşlara büyük görevler düştüğüne işaret eden Karamercan, şöyle devam etti:

“Konya Lokantalar ve Esnaf Odası olarak ilimizde ziyaretçi yoğunluğunun en fazla olacağı Mevlana Müzesi çevresi başta olmak üzere restoran, otel ve turistik işletmelerimize hizmet, temizlik, hijyen ve halk sağlığı konularında gerekli uyarıları yapıyoruz. Görevlerini yerine getirmeye hazır olduklarını söylüyorlar. Konyalı esnafımız her yıl olduğu gibi bu yıl da Mevlana Haftası’nda ilimizi en iyi şekilde temsil edecekler.”

Esnafın tören hazırlıklarını tamamladığını vurgulayan Karamercan, “Kutlamalara katılmak için gelen tüm turistleri Mevlana’ya yakışır bir evde ağırlayıp sağlıklı, huzurlu ve keyifli bir şekilde uğurlamayı diliyorum. Hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” sözlerini kullandı.

Karamercan, artan kırmızı et, beyaz et, un ve odun fiyatlarına rağmen restoran işletmecilerinin büyük bir özveriyle kar marjından ödün vererek müşterilerine hizmet vermeye devam edeceklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu