Haber

Kuleba, Ukrayna’ya yapılacak ilk yardım dalgasında 140 Batı tankı alacaklarını açıkladı.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba, ülkeye yapılacak ilk askeri yardım dalgasında 120 ila 140 Batı tankı alacaklarını bildirdi.

Kuleba yaptığı açıklamada, tank koalisyonunda şu anda 12 katılımcının bulunduğunu ancak bu ülkeleri koalisyon olarak adlandırmak için erken olduğunu çünkü bazılarının kendi iç prosedürlerine göre resmi kararlar almak zorunda olduğunu söyledi.

Ukrayna’nın ilk askeri yardım dalgasında 120 ila 140 adet Batı menşeli modern tank alacağını ifade eden Kuleba, “Bunlar Leopard 2, Challenger 2, M1 Abrams. Leclerc’in de orada olmasını temenni ediyoruz.” dedim.

Bakan Kuleba, tank koalisyonunun genişletilmesi için çalışmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

“Şehirlerin bombalanması Rusya’nın barışa hazır olduğunu göstermiyor”

Öte yandan Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Mikhail Podolyak, Twitter paylaşımında, devam eden saldırıların Rusya’nın barışa hazır olmadığını gösterdiğini belirtti.

Podolyak, “Sınırdaki şehirlerin sistematik olarak bombalanması, ağır teçhizat ve mermiler, farklı taraflara asker konuşlandırılması, Rusya’da ilave zorunlu seferberlik, Rusya’nın barışa hazır olmadığını gösteriyor. önemli tırmanma ve bir kez daha silah.” ifadeleri kullandı.

Bahmut kentindeki saldırılarda 2 kişi öldü

Bu arada Donetsk Valisi Pavlo Kyrylenko, Telegram’a yaptığı açıklamada, Rus işgalcilerin bir zamanlar rahat olan Bahmut şehrini harabeye çevirdiğini söyledi.

“Birkaç aydır işgalciler kasıtlı olarak Bahmut’tan geçerek insanları öldürüyor.” Kyrylenko’nun sözlerini kullanarak, birkaç saat önce meydana gelen bombardıman sonucu 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 4 kişinin de yaralandığını duyurdu.

taskopru-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu