Haber

Murat Kurum, Aybüke öğretmenin şehadetini anlattı

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, “Aybüke öğretmenimiz şehit oldu. Sadece kırmızı el yazması ve çalgısı kaldı. Ama her salonda, her kütüphanede, her okulda, her öğrencide, 85 milyon kardeşimizin içinde anılar, zikirler ve mücadeleler var.” kaldı.” dedi.

Kurum, terör saldırısı sonucu 22 yaşında şehit olan öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın hayatı ve öğretmenlik azmini beyazperdeye taşıyan “Aybüke: Öğretmen Oldum” filminin gösterimine katıldı. Batman 2017 yılında Bağcılar Belediyesi tarafından belediye binası konferans salonunda gerçekleştirildi.

Murat Kurum, gösterimin ardından yaptığı konuşmada, “Aybüke hocamız şehit oldu. Sadece kırmızı elyazması ve sazı kaldı. Ama her salonda, her kütüphanede, her okulda, her öğrencimizde, 85 milyon kardeşimizin içinde” dedi. ve kız kardeşlerinin anıları, hatıraları ve mücadelesi kaldı. Şehitlerimiz sayesinde buradayız.” dedi.

Türkiye’nin her karış toprağı için mücadeleye devam edeceklerini belirten Kurum, “Öğretmenlerimizi şehit eden PKK’lı teröristleri perişan edeceğiz.” dedi.

“Gençlerimize yürekten inanıyoruz”

Kurum, gençlere en iyi eğitimi almaları ve kendilerini en iyi şekilde yetiştirmeleri tavsiyesinde bulundu.

“Aybüke’miz için, Aybüke’nin annesi için, tüm şehitlerimizin anneleri ve babaları için sonuna kadar çaba gösterin” diyen Kurum, şunları kaydetti:

“Bu ülkeyi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayal ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak, ülkemizi büyütmek ve güçlendirmek, sonuna kadar birlikte mücadele etmek. En iyi eğitimi alın, en iyi alanlarda kendinizi yetiştirin. Ülkemizi en iyi seviyeye siz yükselteceksiniz. Biz, “Gençlerimize canı gönülden inanıyoruz ve gençlerimizle birlikte yol yürümeye devam edeceğiz.”

Filmin yapımcısı İsmail Demir, konuşmalarının ardından Murat Kurum’a çiçek takdim etti.

Gençlerin Kurumla fotoğraf çektirdiği programa AK Parti İstanbul Milletvekili Şengül Karslı, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Cem Çekerek, AK Parti Bağcılar İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Şahin ve bazı vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu