Haber

Narlıdere Belediye Başkanı Ukrayna heyetini ağırladı

Ukrayna’nın Çernivtsi kentinden gelen heyeti ağırlayan Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Başta komşularımız olmak üzere dünyamızın her köşesinde barış ikliminin hakim olmasını umuyoruz.”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Çernivtsi kentinden gelen heyeti makamında ağırladı. Chernivtsi Belediye Başkan Yardımcısı Yuriy Lesyuk, Chernivtsi Kent Konseyi Lideri Maryna Kyryliuk, Ukrayna-Türkiye İlişkileri Danışmanı ve Bukovyna İş Kulübü Lideri Tetiana Dutkevych ve Ukrayna Konsolosluğu Danışmanı Uğur Semih Akdemir’in katıldığı ziyarette, barış ve demokrasi çabasının önemi vurgulandı.

“DEMOKRASİ HER ŞEYİ ÇÖZER”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Ukrayna heyetinin ziyaretinden memnun kaldıklarını belirterek, “Biz savaşsız, barışçıl bir dünyayı savunuyoruz. Bu çağda kaynakların paylaşılması için savaşlara gerek yok. Siz de sorunları yayarak çözebilirsiniz. Bunları zamanla yapacağız. Önemli olan adil olmak ve paylaşımcı olmaktır. Demokrasi her şeyi çözer. “Demokrasi kültürünü dünyanın her köşesinde güçlendirmeliyiz. Çevremiz, çocuklarımız, insanımız ve geleceğimiz için birlikte hareket etmeliyiz. Bu sorunların ülkesi yok. Narlıdere’ye yaptığınız ziyaretten dolayı teşekkür ediyor, komşularımız başta olmak üzere dünyamızın her köşesinde barış ikliminin hakim olmasını diliyoruz” dedi.

Çernivtsi Belediye Başkan Yardımcısı Yuriy Lesyuk ise savaş sonrasında kentlerinin ciddi bir göç aldığını belirterek, “Bu durumdan daha da güçlenerek çıkacağımıza inanıyoruz. Çernivtsi daha önce Almanya’nın üç kentiyle kardeş şehir olmuştu. Biz bu durumdan çok daha güçlü bir şekilde çıkacağımıza inanıyoruz. Türkiye’de de her türlü kardeşlik faaliyetlerine açığız.Sporda “Kültürde, ekonomide, ekonomide birlikte hareket edebiliriz. Aslında Türkiye’nin desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz” dedi.

Kıyı Ege Belediyeler Birliği Sekreteri Hurşit Akdemir ve Narlıdere Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ay’ın da hazır bulunduğu ziyarette, olası işbirlikleri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu