Haber

Özgür Özel’e CHP’den ilk takviye geldi!

Daha erken ‘değiştirmek’Konuyla ilgili açıklamalarıyla gündeme gelen CHP’nin Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ‘Aydınlık yarınlar için bizim yolumuz, sizin yolunuz açık yol’dedi.

CHP’de seçim yenilgisinin ardından başlayan ‘değişim’ tartışması devam ediyor. Daha erken “CHP’de değişimin önünde kim duruyorsa değişimin arkasında kalacaktır”Sözleriyle öne çıkan CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, genel başkan adaylığını açıklayacak olan Özgür Özel’e destek aldı.

Özel, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kongrede Sayın Kemal’le yarışabiliriz. Bu ihanet değil. ‘Sen Sayın Kemal’e ihanet mi ediyorsun?’ diyenler var. “Kemal Bey’in başarısı için eksik bir şey yapmak ihanettir, ben yapmadım.”dedi.

KILIÇDAROĞLU: ÖZGÜR ÖZEL ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK

Partideki ‘değişim’ tartışmalarına ilişkin konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Özgür Bey adaylığını açıklayacak. Daha sonra İstanbul’dan bir arkadaşımız daha var. ‘Cumhuriyet Halk Partisi’ demek ‘demokrasi’ demektir. ‘Cumhuriyet Halk Partisi’ demek ‘hak, hukuk, adalet’ demektir. Herkes özgürce genel başkanlığa aday olabilir.” “Ve sonra özgürce yarışabilir.”söz konusu.

ÖZEL’DEN ADAY PAYLAŞIMI

CHP Grup Başkanı Özel, Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının ardından saat 14.00’te X hesabından açıklama yapacağını belirtti.

CHP’DEN İLK DESTEK

Adaylığını CHP Genel Merkezi’nde düzenlenecek basın toplantısıyla açıklayacak olan Özgür Özel’e parti içinden ilk destek CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut’tan geldi.

Bulutlu, “Gelecek güzel günlere… Yarın saat 14.00’te Genel Merkez’de olacağız… Laik, demokratik bir hukuk devleti, özgür, aydınlık bir gelecek umuduyla, hayırlı olsun Özgür Özel!”O paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu