Haber

Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan’dan deprem bölgesinde ilan edilen OHAL’e ilişkin açıklama

Yeniden Servet Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler nedeniyle alınan olağanüstü hal (OHAL) kararına ilişkin, “Geç ama olumlu bir karar.” terimini kullandı.

Erbakan, yaptığı yazılı açıklamada, afet bölgesinde yaraların hızla sarılması için acilen alınması gereken tedbirlerin bulunduğunu belirtti.

Erbakan, çevre vilayetlerin valileri yerine bölgeye merkez valilerinden daha fazlasının atanmasının daha doğru olacağını belirterek, geçici ihtiyaçların karşılanması için Türkiye’de kayıtlı tüm kervanların bölgeye gönderilmesinin son derece değerli olduğunu sözlerine ekledi. barınma şartı

Beklenen yağma ve hırsızlığın kontrol altına alınması ve genel asayişin sağlanması için güvenlik güçlerinin daha geniş bir görev üstlenmesi gerektiğini vurgulayan Erbakan, çevre illerdeki otellerin OHAL kapsamında valilerin emriyle tahsis edilerek güvenlik altına alınması gerektiğini bildirdi. geçici barınak ihtiyacını ortadan kaldırmak için kullanın.

“Sorumlular adalet önünde hesap vermeli”

10 ili etkileyen depremler nedeniyle alınan olağanüstü hal kararına ilişkin Erbakan, “Afet bölgesinin olağanüstü hal ilan edilmesi geç kalınmış ama olumlu bir karardır.” sözünü kullandı.

Partisinin teşkilatının depremin yaralarını sarmak için çalıştığını kaydeden Erbakan, facianın Türkiye’yi bir deprem bölgesi olduğu gerçeğiyle bir kez daha karşı karşıya getirdiğini, ülkede yapılaşmaya izin verilecek alanların da dikkate alınması gerektiğini söyledi. beyin sarsıntısı riski açısından değerlendirilmelidir.

Erbakan, depremde yıkılan binaların incelendiğini ve sorumluların adalet önünde hesap vermesi gerektiğini kaydetti.

kozluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu