Haber

Sırrı Süreyya Önder Meclis’e dönüyor! İşte aday olduğu parti ve il

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde süre kısalınca partiler aday gösterme çalışmalarını hızlandırdı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) takvimine göre aday listelerinin teslimi için son tarih 9 Nisan olarak açıklanırken, adaylık çalışmalarının devam ettiği Yeşil Sol Parti’de kamuoyunun yakından tanıdığı bazı isimlerin seçime girmesi bekleniyor. da listede olmak.

YEŞİL SOL PARTİ’YE 2 BİNDEN FAZLA BAŞVURU

Yeşil Sol Parti’ye milletvekili aday başvurularında bir önceki seçime göre dikkat çekici bir artış yaşandı. Halkların Demokratik Partisi 2018 seçimlerinde 1.400 adaylık başvurusu alırken, Halkların Demokratik Partisi’nin 14 Mayıs seçimleri için listelerinden seçilecek olan Yeşil Sol Parti’ye 2.783 adaylık başvurusu yapıldı.

SİRRİ SÜREYYA LİDER İSTANBUL’DAN RANDEVU ALMALI

Duvar’dan Ceren Bayar’ın haberine göre; Aday adaylarının başvurularını incelemek üzere kurulan uzlaşma komisyonu, illerde yapılan olağan sandık sonuçlarına göre listeyi kesinleştiriyor. Bu çalışmalar devam ederken bir yandan da aday olmak için bazı isimlerle görüşmeler yapılıyor. Bu isimlerden biri de daha önce BDP ve HDP milletvekili olarak görev yapmış yönetmen ve senarist Sırrı Süreyya Önder. Çözüm sürecinde İmralı’daki müzakereleri yürüten heyette yer alan Önder’in Yeşiller ve Sol Parti’nin adaylık teklifini kabul ettiği ve İstanbul’dan milletvekili adayı olacağı öğrenildi.

haberkemaliye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu