Haber

Tacizden yargılanan belediye başkanı, eşini de yanına alarak kamera karşısına geçti

Zonguldak Ereğli ilçesine bağlı Gülüç beldesi Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş tarafından sözlü ve fiziki tacize uğradıklarını iddia eden 2 kadın belediye çalışanı, yaklaşık 10 ay önce savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. İçişleri Bakanlığı’nın soruşturma izni vermesinin ardından harekete geçen savcılık, şikayetlerden biri hakkında delil yetersizliği nedeniyle kovuşturmaya yer olmadığına karar vererek, cumhurbaşkanının cinsel saldırı ve taciz suçundan yargılanmasını talep etti. diğer şikayet için Cumhurbaşkanı aleyhine dava açıldı.

BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

AK Parti Genel Merkezi’ne çağrılan Başkan Demirtaş, ilçeye döndüğünde eşi ve belediye çalışanlarıyla birlikte makamında açıklama yaptı. İki dönemdir belediye başkanlığı yaptığını anlatan Gökhan Mustafa Demirtaş, bu dönemlerde yaptığı hizmetleri anlattı.

“AK PARTİ’DEN İSTİFA EDİYORUM”

Cumhurbaşkanlığı döneminde kapısının herkese açık olduğunu vurgulayan Demirtaş, “Maalesef yerel siyasette mevki ve başarı peşinde koşan bazı kişiler bu kumpastan yararlanarak bizi baltalamaya çalıştılar. Şunu unutmasınlar; belden aşağısı; Siyaset bugüne kadar kimseye fayda sağlamamıştır, bundan sonra da kazandırmayacaktır. Ben siz değerli Gülüçlülerin yanındayım.” Sonsuz güvenim var. Gülüç halkı bugüne kadar beni hiç yalnız bırakmadı. Gülüç halkımız bu kumpasa en güzel cevabı verecek ve bu oyunu bozacaktır. Sandık en iyi tartı terazisidir ve milletimizin oyu en yeterli hakemdir. Bu vesileyle gördüğüm ihtiyaç üzerine Adalet ve Kalkınma Partisi’ne “istifa ediyorum” çağrısında bulunuyorum” dedi.

YENİDEN ADAY OLACAK

Sözcü’de yer alan habere göre; Partisinden istifa ettikten sonra belediye başkanlığı görevine bağımsız olarak devam edeceğini belirten Demirtaş, “Mart 2024’te yapılacak seçimlerde Gülüç Belediye Başkanı adayı olduğumu bir kez daha duyuruyorum. Bugüne kadar bu görevi sürdürdüm. Her kararı Gülüç halkımızın görüşleri doğrultusunda ve bundan sonra da halkımızın istekleri doğrultusunda aldık.” Yoluma devam edeceğim. Siz değerli Gülüç halkıyla yapacağım görüşmeler sonucunda seçimlere hangi partiden gireceğime karar vereceğim. Sözlerime son verirken bu kumpas olayında yanımda olan eşim Işıl Demirtaş’a, çocuklarıma, aileme, belediye meclis üyelerime, muhtarlarıma, belediye çalışanlarıma şükranlarımı sunuyorum. “En önemlisi siz değerli Gülüç halkıma teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu