Haber

Yaşar Okuyan: Meral Akşener ile ilgili dosyalarım var

Türkiye 2023 seçimlerine hazırlanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim tarihi için 14 Mayıs’ı belirtmesinin ardından siyasi arenadaki çalışmalar hız kazandı.

Cumhur İttifakı’nda aylar öncesinden aday belirlenip Cumhurbaşkanı Erdoğan ilan edilirken, Millet İttifakı’nda aday krizi sürüyor.

6 kişilik genel başkanların yapacağı toplantılarda adayın açıklanması beklenirken, anlaşmazlık devam ediyor.

Öyle ki, CHP kanadında aday olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun adı perde arkasında dolaşırken, ittifaktaki parti liderleri bu konuda sessiz kalıyor.

Yaşar Okuyan, Akşener’i hedef aldı

Televizyon programlarına katılan partili isimlerin açıklamalarına bir yenisi daha eklendi.

Açıklamalar bu kez CHP’li Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan’dan geldi.

Kanal İzmir TV’de Rıdvan Akgün’ün sunduğu Siyasi Gündem programına katılan Okuyan, sert tartışmalar yaparak, Yüksek Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i hedef gösterdi.

“Partisi içindeki tüm olumsuz konuşmaların farkında”

Okuyan’ın açıklamaları şöyle:

Masayı kaldırır kaldırmaz, benim ve benim neslimin söyleyecek bir şeyleri var. Belgeler var, belgeler var. Beni konuşturma. Çok net söylüyorum, Kılıçdaroğlu’nun adaylığıyla ilgili partisi içinden gelen bütün olumsuz konuşmalar onun bilgisi dahilindedir.

6’lı masayı dağıtsa, Kılıçdaroğlu’nun adaylığıyla ilgili yanlış bir şey yapsa, buradan söylüyorum, siz de seçime girin, buna kim sevinir? AK Parti. Bunu düşünecek kadar siyasi tecrübesi yok mu?

“Kılıçdaroğlu’na Meral Hanım ile ilgili 3 gün önce belge verdim”

Okuyucu sözlerini şöyle sürdürdü:

Kimin yaptığı bir işi yaptığına bakarım. 6’lı masayı zorlaştıracak bir şey yapıyorsanız, kime yarar?

Etkinlik 13 Şubat’ta başlayacak. 6’lı masadaki diğer tarafların tutumlarını da biliyorum. İyi Parti’nin ne yapacağını görüyorum. Kılıçdaroğlu’na bunu bir yıl önce masa kurulurken söylemiştim. 3 gün önce kendisine hatırlattım ve bir belge verdim. Meral hanımla ilgili bir belge verdim. O kullanmayacak, ben kullanacağım.

haber-lapseki.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu