Ekonomi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yönelik Sosyal ve Ekonomik Destek miktarı artırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Bu ay ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ödediğimiz Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) miktarını, memur maaşına yapılan zam oranında artırdık ve yatırdık. hesaplara toplam 584.118.187 TL’dir.”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ihtiyaç sahibi ailelere çocuklarının okul ve diğer giderlerini karşılamak için ödenen Sosyal ve Ekonomik Temel (SED) tedbirinin memur maaşlarına yüzde 17,55 oranında zam yapıldığını bildirdi. SED’in her yıl Ocak ve Temmuz aylarında yeniden belirlendiğine işaret eden Bakan Göktaş, “İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ödediğimiz SED tutarlarını memur maaşına yapılan zam oranında artırdık ve toplam 584.118.187 TL yatırdık” dedi. hesaplara.”

Çocuk politikalarının temelinde aile bütünlüğünün korunması ve çocuğun aile ortamında sağlıklı bir birey olarak yetiştirilmesi olduğunu vurgulayan Bakan Göktaş, bu amaçla çocuklarına ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal ve Ekonomik Destek sağladıklarını söyledi. Bakan Göktaş, aile bütünlüğünün korunmasına ve çocukları aileleriyle birlikte geleceğe hazırlamaya büyük önem verdiklerini belirterek, çocukların ekonomik ilişkiler nedeniyle ailelerinden ayrılmasını önlemeyi amaçladıklarını kaydetti.

Sosyal ve Ekonomik Temel ödeneği ile ihtiyaç sahibi ailelerdeki 165 bin 201 çocuğun giderlerini karşıladıklarını anlatan Bakan Göktaş, “SED ile ailelerin ve çocuklarının temel ihtiyaçlarını ve eğitim giderlerini karşılıyoruz. Toplam 584 milyon 118 bin 187 TL ödedik. Temmuz ayında da ihtiyaç sahibi ailelerimize Sosyal ve Ekonomik Destek. sözlerini kullandı. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu