Haber

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, Fethiye ve Seydikemer’i ziyaret etti

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın, Fethiye ve Seydikemer ilçelerini ziyaret etti.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz ile AK Parti İl Başkanı Gültekin Akça’nın da eşlik ettiği Ayaydın, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret ederek, Fethiye Muhtarları Derneği muhtarlarıyla bir araya geldi.

Sokakta vatandaşlar ve öğrencilerle sohbet eden Ayaydın, Büyük Birlik Partisi Fethiye İlçe Merkezi’ni de ziyaret etti.

AK Parti Seydikemer İlçe Merkezi önünde kendisini karşılayan vatandaşlara seslenen Ayaydın, yıllardır yapımına yılan hikayesi olan Karabel Tüneli’nin yapımına hemen başlanacağını söyledi.

Ayaydın, Seydikemer’in Karabel Tüneli’nin “ölüm yolu” olarak adlandırılan Söğüt yolu sorununu ortadan kaldıracağını belirtti.

Her ilçede olduğu gibi Seydikemer’de de imar planı sorunu bulunduğunu belirten Ayaydın, şöyle konuştu:

“Büyükşehir belediyesi resmen halka eziyet ediyor. Halkı zorla kaçak yapı yapmaya teşvik ediyor. İmar planı olmadığı için insanlar kaçak yapı yapıyor. İlçe belediyeleri de kaçak yapılara zorunluluktan gidiyor, rapor tutuyor. Kaçak binalara mühürlenip para cezası kesiliyor. Savcılıklara da suç duyurusunda bulunuluyor. Burada da altyapı “Kanalizasyon sorunu var. Bu sorunu çözmek büyükşehir belediyesinin asli görevleri arasındadır. Nedense büyükşehir belediyesi Seydikemer’e adeta ceza kesiyor. Altyapı yapmıyor. Seydikemer halkımız her şeyin en iyisine layıktır. Yaşam kalitelerinin artmasını diliyorum.”

Ayaydın, kanepeyi pek sevmediğini, insanları çok sevdiğini, her zaman koltukta değil halkın arasında olacağını vurguladı.

Aydın Ayaydın, 31 Mart’ta milletin yetki vermesi durumunda 1 Nisan’dan itibaren milletin emrine gireceğini ve 20 yıldır yapılmayan bir hizmeti getireceğini kaydetti.

Ayaydın, konuşmasının ardından MHP Seydikemer İlçe Başkanlığı ve Seydikemer Belediyesi’ni ziyaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu