Ekonomi

Dazheng Group, Hollysys için hisse başına 29,50 dolardan satın alma teklifinde ısrar ediyor

HONG KONG – Dazheng Group Acquisition Limited, Hollysys Automation Technologies Ltd. (NASDAQ: HOLI) liderliğindeki bir konsorsiyum, hissedarlara rakip Ascendent Capital’in teklifine göre prim sunuyor. Konsorsiyumun hisse başına 29,50 dolarlık değişmez teklifi, Ascendent’in teklifine göre %11,3’lük bir primi temsil ediyor ve Hollysys hissedarlarına daha güvenli bir kapanış sağlamayı amaçlıyor.

Dazheng Group ve TFI Asset Management Limited’in de yer aldığı konsorsiyum, önde gelen ÇHC merkezli bir bankadan 1,05 milyar dolarlık borç taahhütleri ve 800 milyon dolarlık özsermaye taahhütleriyle endüstri normlarını aşan mali taahhütler aldı. Bu taahhütler, banka hesap özetleri ve resmi olarak imzalanmış özsermaye taahhüt mektupları da dahil olmak üzere finansmana ilişkin sağlam kanıtlarla destekleniyor ve konsorsiyumun Ascendent’in teklifinden üstün olduğunu iddia ettiği kapanış kesinliğini sağlıyor.

Hollysys ile konsorsiyum arasındaki müzakereler, Özel Komite’nin vekâlet beyanı ekinde mutabakata vardığı üzere 28 Ocak 2024’te başladı. Konsorsiyum, Özel Komite’nin tekliflerini kabul etmesinin, Ascendent’in teklifine göre üstünlüğü veya potansiyel üstünlüğü anlamına geldiğini savunuyor. Ancak Özel Komite, konsorsiyumun teklifinin değerlendirilmesi için 8 Şubat 2024’te yapılması planlanan İnanılmaz Genel Kurul’un (EGM) ertelenmesini önermedi. Sonuç olarak konsorsiyum, hisse başına 29,50 dolardan çıkış olasılığını garanti altına almak için hissedarları Ascendent sürecine karşı oy kullanmaya çağırıyor.

Önde gelen Vekil Danışmanlar, Kurumsal Hissedar Hizmetleri (ISS) ve Glass Lewis, satış süreci ve Özel Komite’nin eylemleriyle ilgili endişeleri öne sürerek hissedarların Ascendent işlemine karşı oy kullanmasını önerdi. Konsorsiyum, Ascendent anlaşmasını reddetmenin Hollysys için bir fesih ücretiyle sonuçlanmayacağını vurguluyor ve buna karşı bir oylamanın hissedarların çıkarına en iyisi olduğunu savunuyor.

Konsorsiyum ayrıca Britanya Virjin Adaları Ticari Şirketler Yasası’nın 179. Maddesi uyarınca muhalefet ve değerlendirme haklarını korumak için Ascendent sürecine oy vermemenin değerini de vurguladı. Bu hatırlatma, Hollysys’in vekâletnamesinde bu haklara ilişkin bilgi eksikliği dikkate alınarak yapılmıştır.

Bu haber Dazheng Group Acquisition Limited’in basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu