Haber

Konya’da Cumhuriyetin 100. Yıl Kutlamaları’nda Tekvandocuların Koreografisi

Konya’da Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında tekvandocular, 100 sayısı, sonsuzluk sembolü ve tekvando ile koreografiler yaptı.

Konya Atletizm Pisti’nde düzenlenen programa katılan Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, burada yaptığı konuşmada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının mirasının geçmişe şükran, geleceğe umutla kutlandığını söyledi. ve büyük bir memnuniyetle.

Türkiye’nin 100 yıllık tarihine büyük başarı öyküleri sığdırdığına dikkat çeken Şahin, şöyle konuştu:

“Bu süreçte biz federasyon olarak ülkemizi uluslararası alanda en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Bunda da başarılı olduk. Ay yıldızlı bayrağımızı dünyanın her yerinde dalgalandırdık, İstiklal Marşımızı çaldık. Katıldığımız tüm olimpiyat oyunlarından, tüm yaş kategorilerinde madalyalarla dönmeyi başardık.”Avrupa ve dünya şampiyonalarında podyumdan ayrılmadık. Ülkemizin madalya deposu olduk. Cumhuriyetimizin 100. yılında tarihimizin en büyük başarısını yaşama şansını yakaladık. Kardeş ülkemiz Azerbaycan’da düzenlenen Büyükler Dünya Tekvando Şampiyonası’nda takım olarak dünya şampiyonluğuna ulaştık.”

Konuşmanın ardından tekvandocular bir araya gelerek 100 rakamı ve sonsuzluk simgesinin yer aldığı “taekwondo” yazan bir koreografi yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu