Teknoloji

Palworld Xbox Fiyatı Arttı

Son dönemin en popüler oyunlarından biri olan Palworld, başarısını tüm hızıyla sürdürüyor. Birkaç gündür listelerin zirvesine oturan aksiyon rol yapma oyunu için Xbox Serisi kullanıcılarını üzebilecek bir gelişme yaşandı. Palworld Xbox fiyatıartırılmış.


İlginizi Çekebilir: PlayStation Oyunları Yeni Artış Dalgasıyla Hayal Kırıklığına Uğratmaya Devam Ediyor


Bildiğiniz gibi hem Pocketpair tarafından geliştirilen hem de yayınlanan oyun, 19 Ocak 2024 Cuma günü PC ve Xbox Series için satışa sunuldu ve eş zamanlı olarak Game Pass kütüphanesine eklendi.

Sekiz saatte bir milyon satış barajını aşan Palworld’de şu anda 1.582.482 eş zamanlı oyuncu bulunuyor. ‘En Çok Oynanan Oyunlar’birlikte ‘Oyunlar Hakkında En Çok Konuşulanlar’ Listelerde Counter-Strike 2’nin ardından ikinci sırada yer aldı. Valve tarafından geliştirilen ve yayınlanan oyunun tüm zamanlardaki eş zamanlı oyuncu sayısı 1.818.773 diyelim. Yani 236.291 fark var. Bu başarı, aksiyon-rol yapma oyununun mağazada da bulunmasını sağladı. ‘Tüm Zamanların En İyi 10 Çığır Açan Oyunu’Sıralamada üçüncü sırada yer aldı.

Palworld Xbox Fiyatı Arttı: Güncel Fiyatı Ne Kadar?

Dört günde altı milyon satışın yapıldığı Palworld’ün Xbox mağazasındaki satışları artırıldı. Çıkış fiyatı 85 TL iken şu anda 292,50 TLÖyle olduğunu görebiliyoruz.

Öte yandan oyun için Pokemon’a oldukça benzeyen bir Pokemon modu da hazırlandı. İçerik ve mod yapımcısı ToastedShoes tarafından geliştirilen bu mod, Dostlarımızı Pokemon’a, karakterimizi ise Ash Ketchum’a dönüştürüyor. Üzücü olan şey şu anda Palworld için resmi bir mod desteğinin olmaması. Ancak grubun bu desteği ilerleyen zamanlarda sağlayacağı söylendi.

Tabii bu mod çıktığında indirmesi de bir hayli sıkıntı olacak gibi görünüyor. Bunun en büyük nedeni Nintendo’dur. Hiç şüphe yok ki şirket avukatları Pokemon modu çıktığında harekete geçecek ve yasaklamak için müdahale edecek. Japon konsol üreticisinin geçmişteki eylemleri göz önüne alındığında böyle bir olayın yaşanması imkansız görünüyor.

Palworld Hakkında

Pokemon markasından ilham alan oyunda güçlü bir ortamda hayatta kalmanız gerekiyor. Tek düşüncenin yiyecek olduğu ve kaçak avcıların ortalıkta dolaştığı tehlikeli bir ortamda, bir şekilde hayatta kalmamız gerekiyor. Bu nedenle dikkatli olmalı ve gerektiğinde zor kararlar vermeliyiz.

İşte bu noktada hayvan dostlarımız devreye giriyor. Onları yetiştirmenin yanı sıra, onları keşfetmek, yapılar inşa etmek, çiftçilik yapmak ve üretmek, birlikte zindanları keşfetmek, yetiştirmek ve hatta diğer oyunculara karşı kullanmak için binek olarak kullanabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu